HISTORIA HITRADIO

Można by zacząć od słów „Dawno, dawno, temu…” Ale zaczniemy inaczej.

16 listopada, to dzień szczególny dla naszego radia, jest to dzień, w którym świętujemy kolejne jubileusze powstania naszej stacji radiowej.
Pomysł na stworzenie własnego radia zrodził się w głowie Bodzia. Usilnie napierali go na to D@ro i Greg, jak się okazało, wierni słuchacze audycji Bodzia. Inni słuchacze, a głównie słuchaczki Bodka, „molestowały” o jak najszybsze otwarcie własnej stacji radiowej. Wobec tego Bodzio nie miał wyjścia, musiał dopiąć szczegóły i tak Hit-Radio zaistniało w sieci, właśnie dnia 16 listopada 2009 roku, wtedy pod adresem www.hit-radio.pl.

Do pierwszego składu naszego radia, to jest do Bodka, Grega i D@ro, dołączył Miro, i tak w czwórkę, prowadzili radio. Niestety, w życiu różnie bywa i drogi chłopaków nieco się rozeszły. Bodek samodzielnie przejął stery i prowadzenie radia.

O dalszych losach radia i prezenterach prowadzących obecnie radio, wspomnimy nieco później, teraz opowiemy trochę o samym radiu i tym, co w nim można usłyszeć.

Co gramy?

Radio poświęcone jest muzyce w stylu niszowego Italo Disco, Eurodisco, Disco i Pop, Eurodance, Space Disco, Hi-NRG, oraz polskiej muzyce tanecznej, głównie z lat 80s i 90s ubiegłego stulecia, ale też prezentujemy najciekawsze utwory powstałe po roku 2000, czyli tak zwane 2k, szczególnie zwracając uwagę na niszowe style New Italo Disco, Disco, Eurodisco i oczywiście największe przeboje w stylu Pop…

Dlaczego lata 80-te i 90-te XX wieku?

Dlatego, że jest to muzyka, która pozwala powrócić w pamięci do tego okresu, do tamtych lat, które wywołuje wspomnienia, przypomina beztroskie chwile naszych lat młodzieńczych, gdyż radio kierowane jest do osób w wieku 30+, a słuchającej nas młodzieży, pokazujemy, jak wspaniała, melodyjna i różnorodna była muzyka w okresie dwóch ostatnich dekad ubiegłego wieku.
To działa! Młodzież 15+ słucha muzyki z lat 80-tych i 90-tych XX wieku szczególnie Italo Disco.
Nasi słuchacze i prezenterzy, często dzielą się swoimi wspomnieniami podczas audycji oraz na naszym radiowym czacie na stronie, która zmieniła adres na https://www.hitradio.pl, często można zaobserwować ożywione dyskusje i poczytać wiele wspomnień z minionych dekad, które prezenterzy przenoszą na antenę radia, tworząc jego niepowtarzalny klimat.

Dlaczego utwory nowe 2k?

Dlatego, że nasza ulubiona muzyka z gatunku dance, Italo Disco czy też Eurodisco przeżywa swój renesans, wielu artystów powraca do tego stylu i gatunku, wielu młodych, nowych twórców pisze utwory w w/w gatunkach muzyki tanecznej i warto je prezentować, aby pokazać, że nasza ulubiona muzyka nie umarła, wciąż żyje i ma się dobrze, że powstają nowe produkcje, single, albumy i wydawnictwa elektroniczne. Pomimo że jest to gatunek niszowy, daleki od radiowych rozgłośni komercyjnych FM, to żyje w naszych sercach i naszych rozgłośniach internetowych.

Jak ważny jest dla nas kontakt ze słuchaczem?

Zawsze otwarty czat „HITbanda” w naszej grupie na Facebooku i możliwość rozmowy słuchaczy ze sobą i prezenterami, sprawia, że nasze radio ma niepowtarzalny klimat, który przyciąga nowych słuchaczy do nas…
Nasze radiowe GG: 10774208 jest zawsze czynne podczas audycji na żywo i pozwala na przekazywanie pozdrowień, informacji i prywatną rozmowę z prowadzącym audycję.

Co działo się z radiem przed rokiem 2019?

Przez 10 lat od powstania radia, przewinęło się trochę prezenterów, wydarzyło się też wiele w naszej stacji, były rzeczy dobre i złe, cóż takie jest życie, nie zawsze usypane różami.

Był moment, kiedy radio oficjalnie zawiesiło swoją działalność, strona przestała działać, prezenterzy nie mogli prowadzić audycji na żywo, lecz muzyka nie przestała grać, bo muzyka to nasza pasja, nasze życie…

Tu jest bardzo dobry moment, by podziękować Wszystkim wytrwałym słuchaczom, którzy są z nami od początku, i tym którzy dołączają do nas obecnie, bo to właśnie dla Was nam się chce tworzyć kolejne audycje. Czym byłoby radio bez swoich wiernych fanów i słuchaczy…?
Dziękujemy też tym, którzy byli zaangażowani w tworzenie radia do roku 2019, w prowadzenie audycji, obsługę serwerów i tworzenie strony naszej rozgłośni i pozostawili ślad po sobie.

Co dzieje się w radiu obecnie?

Obecnie funkcjonujemy pod adresem www.hitradio.pl
Można nas znaleźć też w social mediach, na Facebooku mamy własną grupę dyskusyjną, oraz stronę Hitradio.Polska na którą zapraszamy.
Od roku 2019 za prowadzenie stacji odpowiada obecny administrator i dyrektor X-RAY (Tomek). W obecnym składzie ekipy radiowej, obok X-Raya, są dwie prezenterki: KULKA (Jola), która ma najdłuższy staż z naszym radiu i BETKA (Beata), oraz od roku 2021, prezenter: MICHNICK (Krzysiek), który obok prowadzenia sporadycznych audycji, przejął część obsługi technicznej strony radiowej i nie tylko… W naszym teamie jest jeszcze jedna prezenterka: EWA, która gra dla Was od roku 2022, na razie, gościnnie, ale kto wie, co będzie w przyszłości…

Jeśli lubisz dobrą zabawę, jeśli czujesz, że masz predyspozycje do prowadzenia audycji, jeśli masz odpowiedni sprzęt i kolekcję muzyczną, którą chciałbyś/chciałabyś się podzielić z innymi, to dołącz do grona prezenterów Hitradia, napisz do nas: hitradio@80902k.pl, lub skontaktuj się z naszymi prezenterami podczas audycji na GG: 10774208, naszym czacie radiowym lub Messengerze.

Jak mawia Jurek Owsiak, „Gramy dla Was do końca świata i jeden dzień dłużej…”

Liczymy na to, że nadal pozostaniecie z nami, że wspólnie będziemy obchodzić kolejne jubileusze i rocznice powstania naszej stacji, stacji Hitradio.pl

DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWE LATA I ZAPRASZAMY NA KOLEJNY ROK Z NAMI !!!

Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich słuchaczek i słuchaczy,
oraz prezenterek i prezenterów.