Słucha:
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French German Greek Hungarian Indonesian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Zagłosuj Na Radio  

Glos
   

Android Radio  

logo androidhitradio.jpg

   

GG Radiowe  

status gg

 

   
Szczegóły

Bodies Without Organs (BWO)

to tercet ze Sztokholmu grający elektroniczny pop.  Alexander Bard myślał o zrealizowaniu nowego projektu z muzyką electro i pewnego dnia wpadł na niebieskookiego blondyna, 22-letniego piosenkarza, Martina Rolinskiego. Ten student inżynierii na Uniwersytecie Chalmers w Gothenburgu, został odkryty przez agenta kilka miesięcy wcześniej podczas swojego pierwszego w życiu występu karaoke.

BWO

Projekt BWO powstał w roku 2003, kiedy niespełniony tenisista Martin Rolinski odkrył w sobie talent wokalny i wystąpił w telewizyjnym programie Popstars. Co prawda nie zwyciężył w konkursie, ale podbił serca widzów i rozpoczął współpracę z Alexandrem Bardem. Niebawem dołączyła do nich wokalistka Marina Schiptjenko, która pracowała z Alexandrem w grupie Vacuum.

Bodies Without Organs (BWO) to tercet ze Sztokholmu grający elektroniczny pop. Grupa powstała jesienią 2003 roku. Alexander Bard myślał o zrealizowaniu nowego projektu z muzyką electro i pewnego dnia wpadł na niebieskookiego blondyna, 22-letniego piosenkarza, Martina Rolinskiego. Ten student inżynierii na Uniwersytecie Chalmers w Gothenburgu, został odkryty przez agenta kilka miesięcy wcześniej podczas swojego pierwszego w życiu występu karaoke.

Pierwotny plan zakładał założenie nieformalnej spółki zajmującej się pisaniem tekstów, w której skład mieli wchodzić Bard, Rolinski i producent BWO - Anders Hansson. Wkrótce jednak, gdy do chłopców w studio dołączyła grająca na klawiszach Marina Szipcienko, doszło do utworzenia formacji Bodies Without Organs. Taśma demo grupy przyciągnęła uwagę kilku głównych wytwórni płytowych w Skandynawii i w Niemczech. W marcu 2004 roku podpisano kontrakt z EMI Szwecja.

Bard i Hansson są znani na rynku muzyki skandynawskiej. Produkują, piszą teksty i kierują projektami muzycznymi od połowy lat 90. Do ich wcześniejszych międzynarodowych sukcesów można zaliczyć takie zespoły jak: Army Of Lovers, Vacuum, a w ostatnim czasie Alcazar. Pisali także teksty i produkowali dla takich artystów jak: Cher, Christina Aguilera i Jessica Simpson.

Wydawca podaje, że BWO to brakujące ogniwo pomiędzy Abbą, Bee Gees i Depeche Mode, ale z wyraźnym dodatkiem brzmień XXI-go wieku.

 


Silent Circle

Ci trzej panowie znali się już w latach 70, kiedy to planowali założenie zespołu.Silent Circle

Jednak pomysł został zamieniony w czyn dopiero w 1984 roku gdy muzycy spotkali na swojej drodze Bernda Dietricha i Engelberta Simonsa - niemieckich producentów pop. Już wtedy Axel Breitung, główny pomysłodawca i założyciel grupy miał za sobą kilkuletni staż jako kompozytor i producent, współpracujący między innymi z Thomasem Andersem, zanim ten spotkał Dietera Bohlena.
W 1985 roku w skład zespołu weszli Axel Breitung ur. 21 sierpnia 1957 (klawisze, kompozycje), Martin Tychsen ur. 23 stycznia 1959 r. (wokal, kompozycje) oraz Juergen Behnrens ur. 12 grudnia 1955 r. (gitara, perkusja) i ochrzcili się jako Silent Circle a Engelbert i Bernd skomponowali i wyprodukowali pierwszy singiel grupy zatytułowany "Hide Away - Man Is Coming". Jego ekologiczne przesłanie, chwytliwy refren oraz charakterystyczny głos Martina Tychsena zostały zauważone przez telewizyjne show oraz radiowych prezenterów.

   
Forum Hit Radio
   

SOAP-ERROR: Parsing WSDL: Couldn't load from 'https://webapi.allegro.pl/uploader.php?wsdl' : Start tag expected, '<' not found

   
© 2019 HITRADIO.PL
11 Urodziny HitRadio.pl Za 16.11.2020 6:00 337