Aby strona mogła działać poprawnie musisz mieć właczony javascript w swojej przegladarce
radio
 FAQ     Strona Radia  AlbumWydarzenia  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja  Galeria    Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Kontakt Zaloguj 

Ogłoszenie 

Wybieramy Hit Miesiąca

Zagłosuj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki rodzaj muzyki życzysz sobie słyszec w Hit-radio??
Autor Wiadomość
Kasia Kr 

Ulubiony Wykonawca: F
Województwa:
malopolskie

Pomogła: 1 raz

* Punkty: 264
  Wysłany: 29 Grudzień 2009, 16:11   Jaki rodzaj muzyki życzysz sobie słyszec w Hit-radio??

Temat rzeka ale... no właśnie jaką muzyke chcesz słyszec w radio?? Ja wypisałam kilka nurtów muzycznych i parę słów na temat czym się charakteryzuje dany nurt muzyczny:

Euro disco - muzyka elektroniczna - początki tego stylu siegaja lat 70 (XXw). Największą popularnosc ten nurt odniósł a latach 80-tych. Gł cechą tego stylu jest brzmienie syntezatora. Twórcami tego gatunku muzyki byli min. Modern, Talking, Bad Boys Blue, Fancy, Alphaville, C.C.Catch.

Italo disco - włoska muzyka elektroniczna - termin ten został wprowadzony przez Bernharda Mikulskiego (założyciela wytwórni ZYX Music) w 1983 roku "Typowy utwór nurtu italo disco posiada kontrastujace ze sobą zwrotki i refren oraz podkład muzyczny z syntezatora." Popularnosc tego nurtu: lata 80 (XXw). Przedstawicielami italo disco byli min. Ken Laszlo, Savage, Sabrina, Scotch, Radiorama, Gazebo, Albert One.

Eurobeat - Brytyjska wersja "Italo disco" Nurt ten cieszył sie popularnością w latach 1985 -1989. Twórcami tego stylu byli min. Dear of Alive, Bananarama, Jason Donovan, Kylie Minoque.

Space disco - wywodzi się z euro disco, muzyka związana jest z since fiction. Największa popularnosc: w latach 1977 -1979. Taki rodzaj muzyki możemy usłyszec w filmie "Gwiezdne wojny". Utwory space wykonywali min. Cerrone, Space, Sarah Brightman ( z zespołem Hot Gossip), Dee D. Jackson, Mistral.

New Romantic - nurt ten powstał w latach 80 (XXw). Termin ten zostal użyty po raz pierwszy w 1981 r. przez Richarda Jamesa Burgesa. Muzyka i tekst charakteryzuje się specyficznym romantycznym nasrtojem. Wykonawcy zaliczani do tego nurtu to min. ABC, Alphaville, Depeche Mode, Duran Duran, Kajagoogoo, Kombi, Kim Wilde, Ultravox, Visage.

Synthpop - powstał w późnych latach 70-tych (XXw), rozkwit miał miejsce w latach 80-tych. Muzyka charakteryzuje się melodyjnością i miłosna tematyka przeważającą w textach. Do twórców tego nurtu należą min. Gary Numan, Tears For Fears, Depeche Mode, Ultravox, Devo.

Disco polo - gatunek powstał w latach 80 (XXw) na podobieństwo italo disco. Pomysłodawcą nazwy był Sławomir Skręta właściciel firmy Blue Star. Gatunek ten wywodzi się z muzyki granej na włselach i zabawach. Największa popularność: lata 90-te. Wykonawcy tego gatunku to min. Akcent, Boys, Classic, Top one, United, V.I.P., Skalar, Toples, Milano.

Polska muzyka Rockowa - początki powstawania przełom lat 50 i 60 (XXw). Największą postacią polskiej muzyki byl Czesław Niemen (Czesław Wydrzycki). Wykonawcy Pol. muz. rockowej to min. Kult, Republika, Lombard, De Mono, Perfect, Lady Pank.

Ja oczywiście zakochana w Italo disco. Nie wyobrażam sobie aby tego zabrakło.

Kasia

Informacje zaciągnięte z internetu nie mam tak potęznej informacji muzycznej w głowie.

ADASH 
ADASH

* Punkty: 0
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 17:04   

Witam .
Nawiazując do watku Kasi napisze że nurt Italo,Euro i Dance jest priorytetem założycieli Hit-Radio i dla mnie jako italo maniaka muza w radio jest ok.co do innych nurtów podanych przez moderatorkę sie nie wypowiadam bo nie bardzo za nimi przepadam, po za polską muzyka której tez chetnie posłucham oby to nie była muzyka ograna we wszystkich stacjach radiowych ogólnie dostepnych mysle że jest tak duzo polskiej muzyki i wykonawców mało znanych którzy zaistnieli na rynku z jednym albo kilkoma świetnymi ale zapomianymi utworkami własnie z lat 80'90 że dobrze było by ją przypominac ,ale to jest tylko moje zdanie
Pozdro dla KzK i Wszystkich Hitmaniaków
Ostatnio zmieniony przez Kasia Kr 30 Styczeń 2010, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

Joker
[Usunięty]

* Punkty: 0
Wysłany: 29 Grudzień 2009, 17:42   

Ja lubie można powiedzieć każdy rodzaj muzyki oprócz Jazzu, którego nie rozumię. Co do rodzaju muzyki to jestem jak najbardziej za nurtem New Romantic, ale chętnie posłuchałbym coś z Electro lub Gothic w jakiś sobotni wieczór choćby np.Pride And Fall.

pridee.jpg
Plik ściągnięto 4038 raz(y) 17,1 KB

Ostatnio zmieniony przez Bodzio 30 Styczeń 2010, 21:08, w całości zmieniany 2 razy  

tata muminka 

Ulubiony Wykonawca: gina t
Województwa:
malopolskie

* Punkty: 1
Wysłany: 17 Marzec 2013, 20:56   

witajcie :D a ja uwielbiam lata 90-te i najlepszą muzyke taneczną pod słóńcem czyli eurodance o którym to gatunku nikt nie wspomniał . pozdrawiam serdecznie cała ekipe hitradia i wszystkich słuchaczy :D

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu